Włochy: 2 zabitych i 55 rannych w eksplozji na autostradzie k. Bolonii

W wyniku wypadku oraz eksplozji tira i licznych samochodów na autostradzie koło Bolonii, na północy Włoch, zginęły co najmniej 2 osoby, a 55 zostało rannych – podała w poniedziałek włoska agencja Ansa. Bilans ofiar może wzrosnąć.

Według Ansy 14 spośród rannych odniosło poważne obrażenia.

Do wypadku doszło tuż przed godziną 14.00. Tir przewożący materiały palne zderzył się w z innymi samochodami na autostradzie, niedaleko bolońskiego lotniska. Pojazd stanął w płomieniach, w wyniku czego eksplodowało kilka innych samochodów.

Jak poinformowano na stronie internetowej włoskiej stacji telewizyjnej Rai News 24, do wypadku doszło na węźle łączącym autostrady A14 oraz A1; w jego wyniku zawaliła się część wiaduktu. Istnieje obawa, że może dojść do dalszego zawalenia konstrukcji.

W pobliżu miejsca zdarzenia znaleziono również odłamki szyb z pobliskich domów, które zbiły się w wyniku wstrząsu spowodowanego eksplozjami. Na miejscu jest policja, straż pożarna i karetki pogotowia. Według rzecznika straży pożarnej, którego cytuje agencja AFP, ogień udało się już opanować.

„La Repubblica” informuje o ogromnych kłębach dymu unoszącego się nad autostradą. Fragment trasy A14 został zamknięty w obu kierunkach. Ansa z kolei podkreśla, że przywrócenie ruchu drogowego może zająć wiele czasu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl