fot. pixabay.com

Wlk. Brytania: Polski kierowca aresztowany przy próbie wwiezienia 107 kg kokainy

Polski kierowca ciężarówki został aresztowany przy próbie wwiezienia do Wielkiej Brytanii 107 kilogramów kokainy, której szacunkowa rynkowa wartość wynosi 8,5 mln funtów – podały w piątek lokalne media angielskie.

28-letni Łukasz W., który na stałe mieszka w Polsce, został zatrzymany w środę w porcie Harwich w hrabstwie Essex we wschodniej Anglii, dokąd przypłynął promem z Hoek van Holland. Jak się okazało, pomiędzy transportowanymi przez niego pralkami i suszarkami bębnowymi ukryte były paczki z kokainą.

W czwartek Polak stanął na wstępnej rozprawie przed sądem magistrackim w Colchester, a właściwy proces rozpocznie się 10 czerwca przed sądem koronnym w Ipswich. Do tego czasu kierowca pozostanie w areszcie.

„To duża ilość kokainy, której wartość wyniosłaby około 8,5 miliona funtów, gdyby została podzielona na części i sprzedana na ulicach Wielkiej Brytanii. Jej utrata będzie dużym ciosem dla siatki przestępczej, która prawdopodobnie stoi za tą próbą importu i teraz nie będzie mogła zainwestować zysków w inną działalność przestępczą” – powiedziała Lydia Bloomfield z regionalnego biura Narodowej Agencji ds. Przestępczości (NCA).

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl