fot. twitter.com

Wkrótce ruszą Światowe Dni Młodzieży w Panamie

Za dwa dni w Panamie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. To będzie już 34. edycja tego wydarzenia. Jego inicjatorem był Polak – Ojciec Święty Jan Paweł II.

Minęło już trzydzieści lat odkąd papież Jan Paweł II w szczególny sposób zwrócił swoją uwagę na młodych i zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży.

– Dzięki mu za to, że kiedyś taką inicjatywę założył i jesteśmy wszyscy razem – mówiła Kinga, uczestniczka ŚDM w Panamie.

Słowa, które kierował do młodzieży kilkadziesiąt lat temu znane są do dzisiaj.

– One są uniwersalne – wskazał Karol, uczestnik Rejsu Niepodległości.

Nie bój się, wypłyń na głębię – to zdanie, które do załogi Białej Fregaty, a obecnie uczestników Światowych Dni Młodzieży – przemawiają szczególnie.

– Razem możemy dużo więcej niż każda jednostka osobno – zaznaczyła Aleksandra z Rejsu Niepodległości.

Młodzież, która płynęła Darem Młodzieży w rejsie dookoła świata wie to najlepiej.

– Robiąc coś więcej niż przywykłeś, jesteś w stanie poznać swoje własne ograniczenia i to, co uważasz na temat i dobrych, i złych rzeczy – podkreśliła Magdalena, która uczestniczy w Rejsie Niepodległości.

Mimo upływu lat słowa Jana Pawła II są nie tylko doskonale znane, ale także bardzo potrzebne.

– Tym bardziej teraz w tych czasach powinniśmy wrócić do tego przesłania Jana Pawła II, gdy tak ciężko jest się nam, młodym, w tym świecie odnaleźć. Gdy cały świat mówi Chrystusowi i wierze: „Nie!”, Powinniśmy wrócić do jego słów i słuchać tego przesłania – mówiła Kinga przybyła na tegoroczne ŚDM w Panamie.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj