Wizyta ks. abp Basile Mvé Engone z Gabonu w Radiu Maryja

Księża biskupi w Gabonie chcą rozwijać katolickie media. W tym celu do Torunia przybył ks. abp Basile Mvé Engone, z archidiecezji Libreville, aby zobaczyć jak od lat funkcjonuje Radio Maryja i TV Trwam.

W Gabonie nadaje radio katolickie, istnieje też dziennik „Droga”. W przyszłości ksiądz arcybiskup chciałby założyć katolicką stację telewizyjną, aby prezentować chrześcijańską wizję człowieka.

Ks. abp Basile Mvé Engone podczas pobytu w siedzibie Radia Maryja wyznał, że jest pod wrażeniem. Przyznał, że to wspaniałe dzieło, które może być inspiracją.

– Cel mojego pobytu, przyjazdu tutaj to przede wszystkim zapoznać się z funkcjonowaniem radia, funkcjonowaniem mediów w tym celu, by później na przykładzie doświadczenia tutejszego, spojrzeć na nasze radio, które tam mamy, na nasze media, by te media służyły nie tylko do przekazywania informacji, ale jednocześnie by były środkami, narzędziami do ewangelizacji – podkreślał ks. abp Basile Mvé Engone.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu dziś Radio Maryja słyszalne jest na całym świecie.

RIRM

drukuj