Wigilijne spotkania z potrzebującymi

W kilkunastu miastach Polski odbyły się wigilie dla potrzebujących. Do stołu zasiadły wspólnie osoby bezdomne, samotne oraz seniorzy – wszyscy ci, którzy tego dnia potrzebują wsparcia. Organizatorem akcji od lat jest Caritas.

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. W tym szczególnym dniu nikt nie powinien być sam. Dlatego Caritas co roku organizuje w kilkunastu miastach Polski wigilię dla potrzebujących.

– Zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą się z nami spotkać. Przede wszystkim ci, którym często tak wiele brakuje – mówi dyrektor Caritas w Archidiecezji Gdańskiej ksiądz Janusz Steć.

Wigilia ta kierowana jest nie tylko do bezdomnych, ale również dla seniorów czy opuszczonych osób.

– Dlatego życzymy wam wszystkim, aby nikt nie czuł się samotny – powiedział metropolita gdański ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Jak zaznaczył, Caritas pomaga nie tylko w święta, ale każdego dnia.

Choć dzisiaj ta pomoc była szczególna – zaznacza współorganizator wigilii dla potrzebujących w Poznaniu ksiądz Łukasz Łukasik.

– Jest to jedna z większych wigilii w Polsce, w której uczestnicy 1300 potrzebujących – podkreśla.

Co roku w całym kraju potrzebujących osób jest niemal dziesięć tysięcy. Dlatego w akcję Caritas angażuje się także wielu wolontariuszy. Bez ich pomocy wydarzenie nie byłoby możliwe. Tegoroczne przygotowywania ruszyły już we wrześniu – wskazuje Paweł Pomin z poznańskiego oddziału Caritas.

– Wtedy były pierwsze spotkania dla wolontariuszy, którzy zbierali się, i przygotowywali do tego wszystkiego, co robią tak naprawdę dzisiaj. Potem trzy dni przygotowywania na samych Targach Poznańskich. Trzeba ustawić to wszystko, co koło nas jest, stoły, krzesła, obrusy, talerze, ozdoby świąteczne, które też są, bo jest to prawdziwa wigilia – akcentuje Paweł Pomin.

Dlatego prócz ciepłego posiłku na każdego czekał także prezent. Przy wyjściu potrzebujący otrzymali paczkę z produktami codziennego użytku, takimi jak artykuły spożywcze czy środki higieniczne.

Wigilie dla potrzebujących odbyły się m.in. w Poznaniu, Sopocie, Krakowie, Lublinie i Białymstoku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl