Wietnam: Już 75 ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi

Już co najmniej 75 osób zginęło, a 28 uznano za zaginione, w wyniku powodzi i osunięć ziemi spowodowanych ulewnymi deszczami, które nawiedziły w ubiegłym tygodniu północny Wietnam – podały dziś tamtejsze władze. Rany odniosło ok. 40 osób.

Trwają poszukiwania zaginionych oraz prace nad naprawą uszkodzonej infrastruktury. Poprzedni bilans ofiar, z piątku, mówił o 54 ofiarach śmiertelnych i 39 zaginionych.

Ulewy zniszczyły ok. 250 domów; częściowo zalanych zostało 30 tys. gospodarstw i ponad 22 tys. hektarów pól ryżowych. W wyniku powodzi zdechło ok. 10 tys. sztuk bydła i 300 tys. sztuk drobiu.

Wietnam stosunkowo często cierpi z powodu niszczycielskich burzy i powodzi. W zeszłym roku burze spowodowały śmierć ponad 260 osób i wyrządziły szkody o równowartości 1,75 mln dolarów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl