fot. https://twitter.com/podlaskaPolicja

Wielkopolskie: strzelanina w miejscowości Gorzewo; napastnik nie żyje, a dwóch policjantów jest rannych

Nie żyje mężczyzna, którego policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej. W trakcie pościgu w miejscowości Gorzewo w Wielkopolsce mężczyzna wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów – ci także odpowiedzieli ogniem. Dwaj policjanci postrzeleni przez napastnika trafili do szpitala.

Do strzelaniny doszło we wtorek ok. godz. 13.50 w miejscowości Gorzewo w gminie Ryczywół w Wielkopolsce.

Jak poinformowała PAP podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, „w Ryczywole policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach próbowali zatrzymać do kontroli samochód dostawczy marki Iveco, jednak kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać”.

Dodała, że policjanci podjęli pościg.

„Po pewnym czasie kierujący iveco skręcił w polną drogę, po czym zatrzymał się, wyszedł z tego pojazdu, wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów, w związku z tym funkcjonariusze również użyli broni” – zaznaczyła Liszczyńska.

„W wyniku tego zdarzenia kierujący, który zaczął strzelać do policjantów, nie żyje” – powiedziała.

Ranni zostali także dwaj policjanci; jeden został postrzelony w udo, drugi w brzuch. Funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala.

„Na razie nie mamy bliższych informacji o tym mężczyźnie. Nie wiemy, dlaczego tak się zachował, co było motywem jego działania” – podkreśliła Liszczyńska.

Na miejscu są zabezpieczane ślady. Policjanci zbierają informacje i ustalają przebieg całego zdarzenia.

O zdarzeniu poinformowano prokuraturę.

PAP

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl