fot. flickr.com

Wielkopolskie: nielegalni imigranci zatrzymani w fabryce Volkswagena

Straż Graniczna zatrzymała w fabryce Volkswagena pod Wrześnią trzech obcokrajowców. Nielegalni imigranci wjechali na teren zakładu w naczepie ciężarówki jadącej z Serbii do Polski. Kierowca samochodu i pracownik Volkswagena zauważyli mężczyzn podczas rozładunku tira.

O zdarzeniu poinformowała PAP w środę rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak. Jak tłumaczyła, do zatrzymania cudzoziemców przez Straż Graniczną doszło we wtorek przed godz. 22.00 na terenie fabryki Volkswagena pod Wrześnią (Wielkopolskie).

„Zatrzymani mężczyźni podróżowali w naczepie z plandeką samochodu ciężarowego jadącego z Serbii do Polski. Cudzoziemcy zauważeni zostali przez kierowcę samochodu ciężarowego – obywatela Serbii oraz pracownika zakładu Volkswagena – Zakład Crafter w trakcie prowadzenia rozładunku towaru” – podkreśliła Konieczniak.

Jak dodała, „podczas przeszukania naczepy ujawniono trzy – prawdopodobnie serbskie – karty ID z umieszczonymi tam fotografiami cudzoziemców. Obecnie trwają dalsze czynności służbowe i procesowe z zatrzymanymi”.

Konieczniak wskazała, że zatrzymani to prawdopodobnie obywatele Afganistanu w wieku 19 i 24 lat; nadal trwa weryfikacja ich tożsamości i pochodzenia. Cudzoziemcy pozostają do dyspozycji funkcjonariuszy PSG w Poznaniu – Ławicy.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl