fot. https://twitter.com/Policja_KSP

Wielkopolskie: 20-latek włamał się do domu; „przy okazji” najadł się, wykąpał i zrobił pranie

20-latek włamał się do domu jednorodzinnego na terenie gminy Śmigiel (woj. wielkopolskie). Poza zrabowaniem pieniędzy, „przy okazji” najadł się, wykąpał i zrobił pranie. Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku, gdy wrócił do tego domu po swoje wyprane ubrania.

O sprawie poinformowała we wtorek Komenda Powiatowa Policji w Kościanie. Jak podano, do zdarzenia doszło w miniony czwartek na terenie gminy Śmigiel. O włamaniu policję powiadomiła sąsiadka, która zauważyła mężczyznę wchodzącego przez okno do wnętrza domu sąsiadów.

„Policjanci wspólnie z przybyłą na miejsce właścicielką budynku sprawdzili pomieszczenia, gdzie w kotłowni zastali ukrywającego się sprawcę włamania. Był nim 20-latek pochodzący ze Śmigla. Jak się później okazało, mężczyzna od kilku dni kilkukrotnie pod nieobecność domowników wchodził do ich domu” – podkreśliła policja.

Dodała, że sprawca początkowo wykorzystywał pozostawiany przez właścicieli w ukryciu klucz, lecz pokrzywdzona, widząc po powrocie z pracy, że ktoś chodził po jej domu, przestała go pozostawiać.

„Brak klucza zamiast wzbudzić podejrzenia u 20-latka, wywołał u niego jedynie zdziwienie. Chęć dostania się do środka była jednak większa i wykorzystał on do tego uchylone okno” – wskazała kościańska komenda.

Policja podała, że 20-latek „podczas niezapowiedzianych wizyt” w domu zrobił pranie, wykąpał się oraz ukradł pieniądze w kwocie 130 zł i 10 euro, a także jedzenie o wartości 100 zł.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że w dniu zatrzymania wrócił po swoje ubrania, które wcześniej w tym domu wyprał.

Policja poinformowała, że 20-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl