Więcej paliwa wydanego z legalnych źródeł w Polsce

W Polsce wzrasta poziom wydań paliw z baz Operatora Logistycznego Paliw Płynnych. Okazuje się, że od wprowadzenia przed rokiem tzw. pakietu paliwowego tylko do końca ub.r., ilość wydawanego przez OLPP paliwa wzrosła o ponad 1/5. W tym roku wskaźnik ten przekroczył już 30 proc.

Prezes zarządu OLPP Paweł Stańczyk, który był gościem „Rozmów niedokończonych” na antenie TV Trwam podkreślił, że coraz lepsze wyniki pokazują skuteczność przepisów i szczelność systemu kontroli rynku paliw. Dodał, że odczuwają to Polacy, ale również spółki takie jak np. Orlen czy Lotos, które dzięki uczciwej konkurencji osiągają coraz lepsze bilanse finansowe.

– Można powiedzieć, że współpraca rządu, ustawodawcy, firm paliwowych, różnych organizacji wreszcie zadziałała. Kiedyś było tak, że minister finansów miał taki pomysł, minister gospodarki taki: w 2016 roku skończyła się Polska resortowa i rząd zadziałał razem, pokazał pełną spójność i ta polityka jest ciągle spójna. Są kolejne rozwiązania: rząd wprowadził pakiet energetyczny, pakiet przewozowy. Te rozwiązania są komplementarne do pakietu paliwowego. W dniu dzisiejszym możemy jasno stwierdzić, że to działa – powiedział prezes OLPP.

Operator Logistyczny Paliw Płynnych jest spółką Skarbu Państwa i największą na polskim rynku firmą oferująca usługi magazynowania zapasów i rezerw produktów ropopochodnych. Poza tym świadczy usługi logistyczne dotyczące bieżącej konsumpcji paliw m.in. zaopatruje stacje w całej Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl