fot. PAP/archiwum

Wicepremier J. Sasin: Spotykam się po kolei z prezesami podlegających mi spółek

Spotykam się po kolei z prezesami wszystkich spółek, które mi podlegają – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jak dodał, jest w stałym kontakcie z szefami kluczowych spółek.

„Spotykam się po kolei z prezesami tych wszystkich spółek, które mi podlegają” – powiedział Jacek Sasin w programie „Kwadrans polityczny” TVP.

Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu zostało wydane rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonują inni niż premier członkowie Rady Ministrów, pełnomocnicy rządu lub państwowe osoby prawne, w tym jednoosobowe spółki Skarbu Państwa. W piątek zostało ono opublikowane w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z nim, pod nadzór Jacka Sasina trafiło ponad 200 spółek.

„Tych spółek jest około 200. Oczywiście trudno jest w krótkim czasie spotkać się ze wszystkimi prezesami tych spółek. Z tymi najbardziej kluczowymi albo z tymi, którzy prowadza projekty, które wymagają rzeczywiście takiego pilnego decydowania, prowadzenia – jestem w stałym kontakcie” – powiedział.

Jako przykład podał prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, „który prowadzi wielki projekt fuzji Orlenu i Lotosu”.

„To ogromne zadanie trwające już od dłuższego czasu. Dyskutujemy z KE. Pan prezes Daniel Obajtek w zeszłym tygodniu zasygnalizował publicznie chęć zakupu Energii” – powiedział.

PAP

drukuj