fot. PAP/Andrzej Lange

Szef MON pogratulował sukcesów polskim pływakom

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak pogratulował sukcesów pływakom, którzy reprezentowali Polskę na zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Europy w Glasgow. Medale wywalczyło troje wojskowych.

W niedzielę zakończyły się 24. Mistrzostwa Europy w Pływaniu na krótkim basenie w Glasgow. Wśród reprezentantów Polski medale wywalczyło troje wojskowych: szer. Radosław Kawęcki, szer. Alicja Tchórz oraz szer. Dominika Sztandera.

Sukcesów pogratulował im w poniedziałkowym wpisie na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

„Polscy żołnierze wracają z medalami z Mistrzostw Europy w pływaniu w Glasgow. Złoto zdobył szer. Radosław Kawęcki na 200 m stylem grzbietowym oraz szer. Alicja Tchórz i Dominika Sztandera w sztafecie 4×50 m Szer. Alicja Tchórz dorzuciła brąz na 50 m stylem grzbietowym. Gratulacje!” – napisał minister.

Radosław Kawęcki powrócił na najwyższy stopień podium ME po czteroletniej przerwie. Na 200 metrów grzbietem był niepokonany na najważniejszych imprezach na basenie 25-metrowym od 2011 do 2016 r. W tym czasie zdobył cztery złote medale mistrzostw Europy (2011, 2012, 2013, 2015) i trzy mistrzostw świata (2012, 2014, 2016).

Polska reprezentacja zdobyła na ME w Glasgow pięć medali. Obok złota Radosława Kawęckiego, na najwyższym stopniu podium stanęła także sztafeta kobiet 4×50 m stylem zmiennym, w składzie Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick. Srebro wywalczyła sztafeta mężczyzn 4×50 m stylem dowolnym. Marcin Cieślak wywalczył brązowy medal na 100 m stylem motylkowym, a Alicja Tchórz zdobyła brązowy medal w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym.

PAP

drukuj