Wicepremier Gliński: Połączenie potencjałów Narodowego Muzeum Techniki i Urzędu Dozoru Technicznego wzbogaci ofertę muzeum

Połączenie potencjałów Narodowego Muzeum Techniki i Urzędu Dozoru Technicznego wzbogaci ofertę muzeum – powiedział wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński. Polityk uczestniczył w uroczystości podpisania listu intencyjnego pomiędzy tymi dwoma instytucjami. Wydarzenie odbyło się w poniedziałek w siedzibie resortu kultury.

W uroczystości wzięli udział także m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz oraz wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Wicepremier prof. Piotr Gliński w swoim wystąpieniu wskazywał, że efektem umowy, będzie bogatsza oferta muzeum.

– Poprzez to, co instytucja taka jak Narodowe Muzeum Techniki oferuje, będzie można w łatwiejszy sposób dotrzeć do opinii publicznej, np. z różnymi projektami innowacyjnymi, czyli z nowinkami technicznymi, z tym co jest bardzo interesujące, a jednocześnie także jest związane z pewnym procesem rozwoju technicznego, bo nic się nie rodzi tak ad hoc. Połączenie potencjału Narodowego Muzeum Techniki z potencjałem ministerstwa i Urzędu Dozoru Technicznego na pewno wzbogaci ofertę tej instytucji – podkreślił Gliński.

W zbiorach Narodowego Muzeum Techniki znajdują się przedmioty przedstawiające myśl techniczną polskich inżynierów i techników na tle rozwoju światowej techniki.

Wśród nich są m.in. kolekcje motocykli, odbiorników radiowych, przyrządów techniki biurowej, komputerów oraz instrumentów geodezyjnych.

RIRM

drukuj