Wicepremier Bieńkowska oficjalnie kandydatką do KE

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska jest już oficjalnym kandydatem z Polski na stanowisko członka Komisji Europejskiej. Sejmowa komisja ds. UE pozytywnie zaopiniowała kandydaturę minister.

Nie było głosów przeciwnych; trzech posłów się wstrzymało. Nie ma wątpliwości, że polska kandydatka ze względu na swoje doświadczenie i kompetencje ma szanse uzyskać znaczący portfel gospodarczy w nowej Komisji Europejskiej – mówił wiceminister spraw zagranicznych Piotr Serafin.

Wiceminister podkreślał, że Elżbieta Bieńkowska stając się członkiem komisji, będzie musiała reprezentować interesy całej Europy. Z kolei sama minister mówiła o swoim wkładzie w wykorzystanie środków europejskich.

Posłowie podczas posiedzenia komisji pytali poseł o to, jakie stanowiska zajmie w ważnych dla polski sprawach. Eurodeputowany Marek Jurek pytał Elżbietę Bieńkowską o europejską inicjatywę obywatelską. Jak zauważył KE stanie niedługo przed zajęciem stanowiska ws. inicjatywy „Jeden z Nas”, a także legalizacji miękkich narkotyków w Europie.

– Po pierwsze, to zasada UE, ale ja mam ją głęboko w sercu, mianowicie: szacunek dla różnych poglądów. Pan poseł pytał o moje osobiste poglądy, więc powiem: jestem zdecydowanie przeciwko narkotykom, za in-vitro, przeciwko aborcji. Zgodnie z tym, co panu posłowi odpowiedziałam, będę podejmowała decyzje w sprawach, o które pan poseł pyta – odpowiedziała Elżbieta Bieńkowska.

Elżbieta Bieńkowska została już przesłuchana przez szefa KE w charakterze kandydatki na stanowisko jednego z komisarzy. Z medialnych informacji wynika, że wicepremier ma szanse na objęcie stanowiska jednego z wiceprzewodniczących Komisji Europejskiej.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl