„Welcome to Cracow & Małopolska” przeprasza za usunięcie krzyża z Giewontu

Wydawca magazynu „Welcome to Cracow & Małopolskaprzeprasza za fotografię Giewontu bez krzyża – podał jeden z dzienników. Miesięcznik tłumaczy się „niedopatrzeniem”.

Informację potwierdza burmistrz zakopanego Leszek Dorula, który wcześniej wystosował w tej sprawie list protestacyjny do wydawcy.

Krzyż na Giewoncie to bardzo ważny symbol dla wszystkich mieszkańców naszego kraju. Nie mogłem zlekceważyć zaprzestania prezentowania wizerunku krzyża na Giewoncie  – mówi burmistrz.

– Krzyż na Giewoncie został postawiony przez naszych przodków w 1901 roku. Giewoncki krzyż jest wpisany jako symbol w herb naszego miasta, razem z papieskimi kluczami. Zakopane od zawsze podtrzymywało i podtrzymuje Giewont, tradycje wiary i krzyż postawiony tam przez naszych przodków. Stanowczo sprzeciwiam się temu, by przedstawiano Giewont i Zakopane bez tego krzyża – podkreśla Leszek Dorula.

Wydawca magazynu przyznaje się do błędu i tłumaczy się niedopatrzeniem. Zaprzecza, jakoby usunięcie krzyża było celowym działaniem.

RIRM

drukuj