fot. PAP/EPA

Węgry: zmarło 10 osób z Covid-19; liczba zakażeń wzrosła do 2500

Dziesięć osób chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech, a liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2500 – poinformowano w niedzielę na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii koronawirusa.

Do tej pory zmarły 272 osoby chore na Covid-19.

W ciągu ostatniej doby wykryto 57 nowych zakażeń – to spadek w stosunku do danych z ostatnich 10 dni.

Rośnie natomiast liczba chorych leczonych w szpitalach. Obecnie jest ich 927, z czego 56 oddycha przy pomocy respiratora. Na kwarantannie domowej przebywa prawie 9 600 osób.

485 osób uznano dotąd za wyleczone i opuściły one szpitale.

Według zapowiedzi władz Węgier rząd podejmie w przyszłym tygodniu decyzję co do tego, w jaki sposób gospodarka mogłaby być stopniowo uruchamiana po 3 maja.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl