fot. pixabay.com

Węgry: trzy lata więzienia za przemyt ludzi

Na trzy lata więzienia skazał węgierski sąd obywatela Rumunii i Mołdawii za przemyt ludzi – poinformowała w czwartek prokuratura w Veszprem koło Balatonu. Tego dnia zatrzymano na Węgrzech dwóch kolejnych przemytników migrantów.

Skazany mężczyzna próbował w poniedziałek przetransportować w celach zarobkowych z Węgier do Austrii sześciu Afgańczyków, którzy przy pomocy innego Afgańczyka chcieli przedostać się na Zachód z Serbii. Miał za to otrzymać 3500 euro.

Wziął ich do swego samochodu na rumuńskich numerach w poniedziałek wczesnym rankiem, ale wszyscy zostali zatrzymani przez policję. Mężczyzna został skazany w postępowaniu przyspieszonym. Zakazano mu także wjazdu na Węgry przez 6 lat.

W czwartek sąd w Peczu zlecił zaś areszt dwóch mężczyzn – Austriaka i Serba, którzy we wtorek wczesnym rankiem w komitacie (województwie) Baranya, graniczącym z Chorwacją i leżącym blisko Serbii, zabrali do małej ciężarówki 17 obywateli Syrii, aby przewieźć ich do Austrii.

W środę zatrzymano natomiast w Segedynie i Roeszke przy granicy z Serbią trzech Serbów, którzy pomogli 9 Syryjczykom w nielegalnym przekroczeniu granicy.

 PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl