fot. PAP/EPA

Węgry: 11 osób z Covid-19 zmarło, 66 nowych zakażeń

Jedenaście osób chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech; wykryto też 66 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowano we wtorek na rządowej stronie poświęconej pandemii koronawirusa.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym na Węgrzech do 291, a wszystkich stwierdzonych zakażeń do 2 649.

Rośnie liczba osób przebywających w szpitalach – jest ich obecnie 976, przy czym 49 oddycha z pomocą respiratorów. Do tej pory 516 osób uznano za wyleczone.

W tym tygodniu rząd ma podjąć decyzję o stopniowym rozluźnianiu restrykcji od przyszłego tygodnia. Dziennik „Magyar Nemzet” podał we wtorek, powołując się na swoje źródła, że mają zostać otwarte mniejsze sklepy, w tym obuwnicze i odzieżowe czy księgarnie, jak również restauracje i kawiarnie, a hotele mogłyby zacząć powoli przyjmować gości. Przy tym ma zostać wprowadzony nakaz noszenia maseczek.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl