fot. PAP/EPA

Chiny: dalszy spadek nowych przypadków koronawirusa

W Chinach kontynentalnych zanotowano w czwartek 8 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa, w porównaniu z 15 dzień wcześniej – poinformowała dziś Narodowa Komisja Zdrowia. Łączna liczba potwierdzonych przypadków wzrosła tym samym do 80.813.

W położonej w środkowej części Chin prowincji Hubei, gdzie rozpoczęła się pandemia, zmarło w czwartek 6 kolejnych osób w porównaniu z 8 dzień wcześniej. Wszystkie zgony stwierdzono w stolicy prowincji – Wuhan. Był to kolejny dzień z rzędu z jednocyfrowym wskaźnikiem liczby nowych zgonów w tej prowincji.

Łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 3.176.

Eksperci zauważają, że tendencja spadkowa nowych zachorowań i zgonów utrzymuje się, co zdaje się potwierdzać opinie, że szczyt epidemii mija.

Jak informuje Reuter, obecnie uwaga władz skupia się przybyszach z zagranicy, którzy odwiedzali kraje z przypadkami zachorowań.

Kolejną informacją, która może świadczyć o poprawie sytuacji jest wypowiedź chińskiego wiceministra przemysłu Xin Guobina, który powiedział w piątek, że – poza prowincją Hubei – wznowiło pracę 60 proc. małych i średnich firm i ponad 95 proc. dużych.

PAP

drukuj