fot. PAP/Wojtek Jargiło

We wszystkich województwach rozpoczęły się ferie zimowe

W Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. Przerwa w nauce potrwa do 17 stycznia. W tym czasie swoją ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowały m.in. resort kultury i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Dla dzieci i młodzieży rozpoczął się okres ferii zimowych.

– Ferii, które niestety nie są prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, które mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach – podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Tegoroczne ferie odbywają się przy zamkniętych hotelach i restauracjach, co ma zatrzymać całe rodziny w domach. Polski rząd przygotował dla dzieci i młodzieży wiele atrakcji, aby zrealizować ten cel. Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaprasza na Ferie po Królewsku. To wirtualne spacery po 7 rezydencjach królewskich w Polsce, ale też warsztaty i spotkania.

– Wszystkie nasze muzea są przeciekawe, niesamowicie atrakcyjne, a rezydencje królewskie to już jest coś niebywałego, wspaniałego. Kolekcje zgromadzone są szalenie atrakcyjne i myślę, że mogą być bardzo ciekawe dla uczniów i dzieci – mówił prof. Piotr Gliński, wicepremier.

Ferie po Królewsku to łącznie 28 filmów edukacyjnych oraz 7 spotkań z youtuberami. Razem z dziećmi udział wezmą w nich osoby znane z telewizji i pierwszych stron gazet. Ferie po Królewsku będą odbywały się codziennie w godzinach 10.00 i 18.00 na stronach internetowych rezydencji oraz resortu kultury.

– Oprócz tych wspólnych projektów, każda z rezydencji przygotowała jeszcze indywidualny program, szereg konkursów, niespodzianek, atrakcji. Bardzo serdecznie zachęcam i polecam strony internetowe – dodała Elżbieta Ofat z Zamku Królewskiego w Warszawie.

Kolejną ofertą dla dzieci i młodzieży są wojskowe ferie online. To codzienne ćwiczenia z żołnierzami sportowcami.

– To program, który jest stworzony dla uczniów, dla młodych ludzi, którzy spędzają czas ferii w domu ze względu na epidemię. Chciałbym zachęcić, żeby skorzystać z tych zajęć – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

W zajęciach będzie można uczestniczyć codziennie od godziny 10.00 do 10.30. Dobrą wiadomością dla dzieci i młodzieży jest złagodzenie niektórych obostrzeń na czas ferii.

– Chcieliśmy dopuścić możliwość przebywania dzieci na wolnym powietrzu bez konieczności opieki osób starszych w godzinach 8.00-16.00 – podsumował Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zaapelował o rozwagę i przestrzeganie pozostałych zaleceń. Czas ferii to moment decyzji odnośnie luzowania lub wprowadzania kolejnych obostrzeń sanitarnych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl