fot. PAP/Maciej Kulczyński

We Wrocławiu rozpoczął się Kongres Powiatów „Dobry zawód”

We Wrocławiu rozpoczął się Kongres Powiatów „Dobry zawód” poświęcony szkolnictwu zawodowemu i branżowemu. Udział w konferencji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Fundacją Systemu Rozwoju Edukacji biorą m.in. przedstawiciele rządu, władz samorządowych, spółek Skarbu Państwa oraz nauczyciele.

Podczas Kongresu minister edukacji narodowej Anna Zalewska przedstawi informacje na temat planowanych zmian, które mają doprowadzić do dostosowania szkół zawodowych i branżowych do potrzeb współczesnej gospodarki.

Rozpoczynamy dużą konferencję (forum), którą nazwaliśmy Kongres Powiatów „Dobry zawód”. Tytuł już mówi dla kogo jest ta konferencja. Dla samorządów powiatowych, dla dyrektorów szkół, dla pracodawców, którzy usłyszą, jak będą wyglądały ostateczne zmiany, które mają doprowadzić do elastycznej, przyjaznej rynkowi pracy, szkole branżowej i technikum. Tam również pokażemy nowoczesny, zmieniony system informacji oświatowej, który będzie już początkiem platformy, gdzie będą spotykali się pracodawcy i dyrektorzy szkół – mówiła szefowa resortu edukacji Anna Zalewska.

Jednym z tematów wrocławskiego kongresu jest także finansowanie kształcenia zawodowego w ramach programów Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

W trakcie konferencji podpisane zostaną również listy intencyjne z przedstawicielami spółek Skarbu Państwa o współpracy na rzecz szkolnictwa branżowego.

RIRM

drukuj