fot. pixabay.com

We włoskim parlamencie wnioski o ustanowienie Dnia Łaciny i Dnia Rodzącego się Życia

Krajowy Dzień Łaciny, Dzień Kalendarza Gregoriańskiego, Dzień Odręcznego Pisania,  Kultury Motocyklistów czy Dnia Rodzącego się Życia – propozycje ich ustanowienia złożono w parlamencie Włoch. Łącznie takich wniosków jest 55.

Wszystkie te petycje zostały złożone w Izbie Deputowanych i w Senacie w ciągu niespełna dwóch lat obecnej kadencji parlamentu. Ich autorami są przedstawiciele różnych środowisk społecznych i grup politycznych wszystkich opcji.

Obecnie wnioskami zajmują się komisje obu izb. Faktycznych projektów ustaw było ponad 80, bo niektóre propozycje się powtarzały.

Z parlamentarnej statystyki wynika, że co miesiąc od początku kadencji parlamentu, czyli od na jesieni 2022 roku składane są średnio trzy wnioski.

Wśród najciekawszych Ansa wymienia również: Światowy Dzień Wynalazców i Własności Intelektualnej, a także Dzień Cudów, który miałby uwrażliwić na cierpienie dzieci, żyjących na terenach wojen.

Jest też wniosek o ogłoszenie Dnia Rodzącego się Życia, którego celem jest promocja życia i rodzicielstwa, Dzień Gastronomii, Dzień Włochów na Świecie oraz Dzień Wybudzania ze Śpiączki.

Na razie spośród wszystkich złożonych wniosków zaaprobowano dwa: o ogłoszenie Dnia Jedności Narodowej i Sił Zbrojnych 4 listopada oraz Dnia Rolnictwa (na razie bez daty).

W finalnej fazie prac parlamentarnych są projekty ustanowienia Dnia Bezpiecznej Rozrywki i Dnia Przedmieść.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl