By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34924036

Wczoraj upłynął termin zgłaszania kandydatur na stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz to jedyna kandydatka na stanowisko  Rzecznika Praw Obywatelskich. Wczoraj upłynął termin zgłaszania kandydatur.

Zuzannę Rudzińska-Bluszcz wystawił Klub KO i Lewicy. Kandydatka zajmuje się obecnie koordynowaniem sądowych postępowań strategicznych w biurze Rzecznika.

Kończącą się kadencję Adama Bodnara podsumował na antenie Radia Maryja wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.  Zadaniem polityka, promował on ideologię. Wiceszef resortu sprawiedliwości uważa, że nowy rzecznik powinien stać na straży wszystkich obywateli, szczególnie tych słabszych.

– Chciałbym, żeby nowy Rzecznik Praw Obywatelskich przede wszystkim stawał po stronie pewnych wartości, ludzi słabszych, żeby nie było sytuacji, w której promuje się nierówność, ale nie w ten sposób, jak robił to pan rzecznik Bodnar, bo on po prostu niestety promował pewnego rodzaju ideologię i na to zgody z naszej strony być nie może – podsumował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Kadencja obecnego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara kończy się 9 września tego roku. Jego z następcę powoła parlament.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl