fot. pixabay.com

Wciąż można korzystać z bonu turystycznego

ZUS zachęca do korzystania z Polskiego Bonu Turystycznego. W ramach programu do wykorzystania jest jeszcze ok. 4 mld zł. Polski Bon Turystyczny obowiązuje od ubiegłorocznych wakacji. Jego celem jest wsparcie rodzin oraz branży turystycznej w dobie pandemii.

Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł.

O tym, jak i gdzie możemy dokonywać nim płatności – mówi Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie pomorskim.

– Osoby, które chcą skorzystać z bonu turystycznego, mogą aktywować go na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Tam podają swój adres e-mail i numer telefonu. Cała obsługa płatności odbywa się zdalnie przy pomocy SMS-ów. Jeżeli skorzystamy już  z pobytu, to podajemy numer bonu, a SMS-em otrzymujemy kod aktywacyjny, który podajemy, płacąc za ten pobyt. Jest to dobry moment, żeby skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. Możemy nim płacić za pobyt, imprezy turystyczne, które łączą ze sobą atrakcję turystyczną i nocleg, a także za jednodniowe imprezy turystyczne. Ostatni punkt jest nowością, który dodano w ostatnim czasie  – informuje Krzysztof Cieszyński.

Na korzystanie z bonu turystycznego pozwala poluzowanie covidowych obostrzeń. Od 8 maja hotele, choć z limitem, znów mogą przyjmować gości.

Prawo do dokonywania płatności za pomocą bonu wygaśnie 31 marca 2022 roku. Realizacja usługi będzie mogła jednak nastąpić w późniejszym terminie. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl