fot. PAP/EPA

Watykan potwierdza: Papież jeszcze kilka dni pozostanie w szpitalu

Papież Franciszek jeszcze kilka dni pozostanie w rzymskiej klinice Gemelli, gdzie przeszedł operację jelita – ogłosił Watykan. Zapewnił o radości Papieża z wygranej jego ojczystej Argentyny w turnieju piłkarskim Copa America i Włoch w Mistrzostwach Europy.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, w wydanym komunikacie poinformował, że papież spokojnie spędził niedzielę i zakończył kurację pooperacyjną.

„By zoptymalizować terapię medyczną i rehabilitację, Ojciec Święty pozostanie w szpitalu jeszcze kilka dni” – dodał watykański rzecznik.

Jak poinformował, w niedzielę przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański Franciszek spotkał się z grupą dzieci z oddziału onkologii i ich rodzinami. Potem kilka z tych osób towarzyszyło papieżowi na balkonie na 10. piętrze szpitala, z którego zwrócił się do wiernych.

Następnie Franciszek pozdrowił pacjentów przebywających na 10. piętrze, a także personel lekarski i pielęgniarski – dodał Matteo Bruni.

Po południu, jak napisano w komunikacie, Papież odprawił Mszę św. w prywatnej kaplicy, w której uczestniczyły opiekujące się nim osoby.

Matteo Bruni oświadczył też, odnosząc się do zwycięstwa piłkarzy Argentyny w turnieju Copa America i Włoch w Mistrzostwach Europy, że „podzielając radość z osobami z jego otoczenia” Franciszek „położył nacisk na znaczenie sportu i jego wartości oraz sportowej umiejętności akceptowania każdego wyniku, także porażki”.

Przytoczył słowa Papieża: „Tylko w ten sposób, w obliczu trudności życiowych, można zawsze stanąć do gry walcząc bez poddawania się, z nadzieją i ufnością”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl