fot. PAP/Rafał Guz

W Warszawie spotkanie szefów MSZ V4

Szefowie MSZ krajów Grupy Wyszehradzkiej rozmawiają dziś w Warszawie o przyszłości Partnerstwa Wschodniego oraz o polityce wschodniej Unii Europejskiej.

Po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych V4 rozpoczną się rozmowy plenarne z udziałem wszystkich gości, m.in. szefów dyplomacji państw Partnerstwa Wschodniego i komisarza UE ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannesa Hahna.

Tradycyjne spotkanie ministrów spraw zagranicznych V4 i Partnerstwa Wschodniego, poprzedzające zaplanowany na 24 listopada V szczyt Partnerstwa Wschodniego w Brukseli, organizowane jest przez Polskę w ramach jej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

W środowych rozmowach weźmie udział łącznie kilkunastu szefów MSZ krajów Europy i jej wschodniego sąsiedztwa.

Po zakończeniu rozmów na stadionie Legii szefowie wszystkich delegacji zostaną przyjęci przez prezydenta Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim. Podczas spotkania zaplanowano wystąpienie prezydenta. Jak zapowiedział we wtorek prezydencki minister Krzysztof Szczerski, Duda powie o swoich priorytetach w polityce w regionie oraz o inicjatywie Trójmorza, a take opowie się za dalszym rozszerzaniem UE i reformą Partnerstwa Wschodniego w kierunku potrzeb poszczególnych państw.

PAP/RIRM

drukuj