fot. sxc.hu

Warszawa: Zatrzymania i zarzuty dla podejrzanych o kradzieże luksusowych aut

Kilkadziesiąt zarzutów m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i paserstwa usłyszało 10 mężczyzn podejrzanych o kradzieże i handel luksusowymi samochodami, głównie w Warszawie – przekazał rzecznik stołecznej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński.

Jak przekazał prokurator, sześciu podejrzanych zostało zatrzymanych pod koniec listopada, a kolejnych czterech doprowadzono z zakładów, w których odbywali kary za inne przestępstwa. Trzech podejrzanych tymczasowo aresztowano. Wobec pozostałych, którzy nie odbywają kar pozbawienia wolności, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

„Po doprowadzeniu podejrzanych do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator przedstawił im łącznie kilkadziesiąt zarzutów przestępstw dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz przestępstw paserstwa” – dodał prok. Łukasz Łapczyński.

Rzecznik warszawskiej prokuratury poinformował, że podejrzani zostali zatrzymani w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Zarząd w Kielcach dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, która w od 2014 r. do 2017 r. zajmowała się kradzieżami luksusowych pojazdów, głównie BMW oraz paserstwem.

Z ustaleń śledczych wynika, że do kradzieży dochodziło głównie w Warszawie.

„Sprawcy typowali samochody, które mają zostać skradzione, a następnie w porze nocnej je kradli przy pomocy specjalistycznego sprzętu, umożliwiającego niedestrukcyjne dostanie się do wnętrza pojazdu i jego uruchomienie. Następnie auta trafiały do dziupli w województwie mazowieckim, gdzie były bardzo szybko demontowane na części i sprzedawane przez paserów. W niektórych przypadkach dochodziło do składania z rozebranych pojazdów innych i ich legalizacji” – wyjaśnił prok. Łukasz Łapczyński.

Podczas zatrzymań udało się zlikwidować dwie „dziuple samochodowe”, zabezpieczono też cztery pojazdy mogące pochodzić z przestępstwa, a także zabezpieczono sprzęt służący do otwierania i uruchamiania różnego rodzaju pojazdów.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl