fot. twitter.com

Warszawa: zainaugurowano Dzień Seniora

W Warszawie zainaugurowano Dzień Seniora. „Zdrowi, bezpieczni, aktywni” tak brzmi hasło tegorocznej edycji, którą organizuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Inicjatywa ma na celu aktywizację osób starszych oraz wprowadzenie ich w tematykę ubezpieczeń społecznych. W ramach akcji seniorzy będą mogli skorzystać z porad ekspertów, a także wziąć udział w licznych wykładach i spędzić wspólnie czas.

Prezes ZUS-u prof. Gertruda Uścińska podkreśliła, że kolejna już edycja Dnia Seniora jest wyrazem troski o osoby starsze, która jest jednym z podstawowych zadań państwa.

Co roku to robimy, ale tak naprawdę codziennie troszczymy się o seniorów. Te wszystkie działania, które wykonujemy, polegają bowiem na tym, żeby funkcjonował system emerytalny, rentowy i innych świadczeń ma to służyć bezpieczeństwu seniorom. Chcemy też pokazać, że to jest ogromne zadanie państwa, które realizujemy. Dzień Seniora cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ jest to też wymiana różnych stanowisk, opinii i doświadczeń między seniorami, a z naszej strony przekazanie tego, co jest robione i jakie są plany na przyszłość – zaznaczyła prof. Gertruda Uścińska.

Poszczególne wydarzenia w ramach Dnia Seniora będą się odbywać w placówkach ZUS-u w całej Polsce. Szczegółowy harmonogram działań jest dostępny na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

RIRM

drukuj