fot. wikipedia

Warszawa: Weekendowe utrudnienia w ruchu

W najbliższym czasie w Warszawie odbędą się między innymi obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej oraz tzw. marsz przeciw imigrantom. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na zmiany i utrudnienia w ruchu.

Stołeczny ratusz podaje, że na sobotę i niedzielę zgłoszonych zostało kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów związanych między innymi z obchodami 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowych, a komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy.

Pierwsze zgromadzenie zaplanowano w sobotę w godzinach 17.30–22 przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej przy ul. Belwederskiej. Połączone będzie ono z przemarszem ulicami: Belwederska, al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście. W niedzielę, 10 kwietnia, przez cały dzień (od godz. 6 do 24) będą trwały publiczne obchody na Krakowskim Przedmieściu przy Pałacu Prezydenckim. W godz. 14-17 zaplanowane jest zgromadzenie na placu Trzech Krzyży z przemarszem Traktem Królewskim do Pałacu Prezydenckiego.

10 kwietnia ulicami Warszawy przejdzie także manifestacja przeciw „przyjęciu nielegalnych imigrantów do Polski” organizowana przez środowisko Obóz Narodowo-Radykalny. Zgromadzenie jest zaplanowane w godz. 12.30–14 na placu Defilad wraz z przemarszem ulicą Marszałkowską i Królewską na plac Piłsudskiego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl, a szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

PAP/RIRM

drukuj