fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Warszawa: Trwa Forum Transformacji Energetycznej

W siedzibie resortu przedsiębiorczości i technologii w Warszawie trwa Forum Transformacji Energetycznej. To pierwsza z cyklu konferencji, które mają zostać zorganizowane w ciągu najbliższych 3 lat.

Forum stanowi pole do debaty na temat zmian, jakie zachodzą we współczesnym świecie w kontekście energetyki. Zmiany te wynikają z unijnych dyrektyw, krajowych dokumentów strategicznych oraz polityki klimatycznej UE.

Transformacja energetyczna oznacza de facto stopniowe odchodzenie od tradycyjnych źródeł energii na rzecz źródeł odnawialnych i dojście do gospodarki niskoemisyjnej.

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz wskazuje, że Polska sukcesywnie zmierza w tym kierunku. Jak dodaje, to proces długotrwały i kosztowny.

– Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii pracuje w tej chwili nad Krajową Strategią Niskoemisyjną, która określi scenariusze i cele transformacji polskiej gospodarki do gospodarki niskoemisyjnej do 2050 roku. Staramy się wskazywać, że radykalna redukcja, zeroemisyjność wydaje się być trudna do osiągnięcia – podkreśla Jadwiga Emilewicz.

W Forum, obok przedstawicieli rządu, udział biorą samorządowcy, eksperci oraz firmy energetyczne. Konferencja ma stanowić wsparcie w kontekście przygotowania scenariuszy transformacji energetycznej na najbliższe lata.

Wnioski z dyskusji będą też stanowić wskazówkę przy tworzeniu legislacji w zakresie energetyki.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl