PAP/Radek Pietruszka

Warszawa: prezydent Andrzej Duda wziął udział w piątej edycji konkursu „Startupy w Pałacu EKSPANSJA”

Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieje, że polskie startupy będą stawać się światowymi koncernami. Prezydent Polski wziął udział w piątej edycji konkursu „Startupy w Pałacu EKSPANSJA”. Wydarzenie odbyło się w Warszawie.

Tegoroczny konkurs był skierowany do osób, które stworzyły gotowy do wdrożenia produkt, usługę lub technologię oraz mają już doświadczenia na rynkach zagranicznych.

To są firmy, które nie są sartupami zupełnie początkującymi, bo to są firmy, które już mają za sobą jakiś sukces na zasadzie ekspansji, a więc czegoś już dokonały – także w tym obrocie międzynarodowym – a więc to są firmy, które można powiedzieć mają już zaczepienie. Zakładamy, że w związku z tym, są to firmy, które są w dalszym ciągu ze swoimi projektami, ze swoimi pomysłami, ze swoim sposobem działania tak innowacyjne, że mają szanse na dalszy dynamiczny rozwój i być może w pespektywie przestaną być startupami, a staną się normalnymi firmami, które powoli będą się rozbudowywały aż do wielkości koncernów – mówił Andrzej Duda.

Laureaci konkursu mają okazję wziąć udział w misjach biznesowych, ufundowanych przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Wyróżnienie przyznane przez Prezydenta RP jest uhonorowaniem przedsiębiorców, którzy w swoich działaniach wspierają innowacyjny rozwój gospodarczy Polski.

Rodzime firmy mogą brać udział w konkursie od 2016 roku.

 

 

RIRM

drukuj