fot. https://twitter.com/PolskaPolicja

Warszawa: listy gończe za podejrzewanymi o zabójstwo na Nowym Świecie

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie tymczasowe aresztowanie – poinformowała w poniedziałek prok. Aleksandra Skrzyniarz z PO. Sebastian W. i Łukasz G. poszukiwani są na podstawie listów gończych.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie tymczasowe aresztowanie – poinformowała w poniedziałek prok. Aleksandra Skrzyniarz z PO. Mężczyźni poszukiwani są na podstawie listów gończych.

W piątek, minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro przekazał, że śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie.

„Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem @PK_GOV_PL. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani” – napisał w piątek na Twitterze Zbigniew Ziobro.

Wcześniej, we wtorek 17 maja Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpiła o zastosowanie przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa aresztowania wobec ustalonych podejrzanych.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała w piątek, że sprawcy dzięki intensywnej pracy policjantów i prokuratorów zostali ustaleni, jednakże „ukrywają się przed organami ścigania”.

„Stąd wniosek o ich tymczasowe aresztowanie, by rozesłać za nimi list gończy” – zaznaczyła wtedy prokurator Skrzyniarz.

W nocy z soboty na niedzielę (z 7 na 8 maja) do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe.

„Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł” – zaznaczyła wówczas sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Po zdarzeniu na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl