fot. flickr.com

Warszawa: K. Pawłowicz wygrała prawomocnie w sądzie z J. Owsiakiem

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji w sprawie, jaką Krystyna Pawłowicz wytoczyła Jerzemu Owsiakowi – dowiedziała się PAP. Sąd stwierdził winę oskarżonego, ale nie uznał go za osobę skazaną. Owsiak ma też zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Wyrok jest prawomocny.

Chodzi o słowa, jakie padły podczas festiwalu Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą w 2017 roku.

„Niech pani spróbuje seksu. Poczuje pani motyle w brzuchu, poczuje pani rozluźnione plecy. Poczuje pani kwiat we włosach, a przez to w głowie też się może poukładać” – powiedział wówczas szef WOŚP.

Potem przeprosił za nie Krystynę Pawłowicz, ale ta wniosła sprawę do sądu.

Krystyna Pawłowicz domagała się uznania Jerzego Owsiaka za winnego i skazania go na prace społeczne. Proces z art. 216 Kodeksu karnego odbywał się za zamkniętymi drzwiami.

We wrześniu 2019 r. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów ogłosił wyrok w tej sprawie i warunkowo umorzył postępowanie wobec Jerzego Owsiaka na rok próby – co oznacza, że sąd stwierdził winę oskarżonego, ale nie uznał go za osobę skazaną. Szef WOŚP miał też zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym. Apelację od tego wyroku wniósł pełnomocnik Owsiaka.

Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok sądu I instancji. Wyrok jest prawomocny.

„Pomimo tego, że sąd pierwszej instancji dość łaskawie potraktował pana Owsiaka, to uważam to za pewien sukces. Sędziowie nie zlekceważyli moich praw, mojego poczucia godności i potrzeby ochrony starszej osoby” – powiedziała prof. Krystyna Pawłowicz.

„Uważam wyrok za bardzo wyważony i spełniający wymogi prewencji ogólnej” – stwierdził natomiast reprezentujący Krystynę Pawłowicz adw. Artur Wdowczyk.

Z kolei pełnomocnik Jerzego Owsiaka powiedział, że uważa, iż wyrok jest obarczony błędami proceduralnymi.

„Poprosiliśmy o uzasadnienie i po otrzymaniu uzasadnienia na piśmie będziemy podejmować decyzję, czy w tej sprawie wystąpimy do Rzecznika Praw Obywatelskich o wniesienie kasacji” – powiedział mec. Jacek Dubois.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl