zdj. ilustracyjne fot. flickr.com

Warmińsko-mazurskie: w Morągu zniszczono opony w autach działaczy PiS

Zarzut zniszczenia mienia przedstawiła policja mieszkańcowi Morąga, który przeciął nożem opony w kilku samochodach należących do działaczy PiS. Sprawca twierdzi, że zrobił to, bo auta blokowały miejsca postojowe, a jego czyn nie miał podtekstu politycznego.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem przed budynkiem, w którym mieszczą się prywatne mieszkania i biuro poselsko-senatorskie PiS. Policja otrzymała zgłoszenie, że ktoś przebił opony w czterech zaparkowanych tam samochodach.

Jak dowiedziała się PAP, w tym czasie w biurze odbywało się zebranie lokalnych struktur PiS. Poszkodowani działacze ocenili straty na ponad 3 tys. zł. Jak dowiedziała się PAP, wśród właścicieli aut jest senator Bogusława Orzechowska i radny powiatowy z Ostródy.

Nazajutrz rano policja zatrzymała 53-letniego mieszkańca tego budynku. Mężczyzna przyznał się do winy i zadeklarował, że dobrowolnie podda się karze przed sądem. Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformowała PAP Anna Karczewska z ostródzkiej policji, podczas przesłuchania 53-latek zeznał, że zdenerwował się brakiem wolnych miejsc postojowych przed swoim domem i ze złości poprzebijał kuchennym nożem opony w zaparkowanych autach.

„Mogę potwierdzić, że pokrzywdzeni są działaczami jednej z partii. Podejrzany zeznał natomiast, że to co zrobił nie miało związku z jego poglądami politycznymi. Mówił, że po prostu zdenerwował się tym, że po raz kolejny nie miał gdzie zaparkować” – stwierdziła policjantka.

PAP/RIRM

drukuj