Walka w obronie życia

W nadchodzącym tygodniu Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem o wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej. Z nadzieją tego dnia wyczekują obrońcy życia, którzy o ludzkie życie toczą walkę każdego dnia. Pomagają matkom, prowadzą działania edukacyjne, służą poradnictwem prawnym i medycznym.

Obrońcy życia próbują docierać do kobiet, które zaraz po tym, jak zaszły w ciążę, zostały pozostawione same sobie – bez wsparcia najbliższej rodziny, bez pomocy finansowej.

– Tej kobiecie trzeba towarzyszyć. Często decyzja o aborcji jest krzykiem rozpaczy, dlatego że mężczyzna, który to dziecko począł, nie bierze za nie odpowiedzialności – zaznaczył Jakub Bałtroszewicz z Fundacji „Jeden z Nas”.

Taka kobieta często potrzebuje szerokiej pomocy. Wsparcia prawnego, psychologicznego i materialnego. Organizacje broniące życia próbują na te potrzeby odpowiedzieć, przez co udaje się uratować kolejne dzieci przed tzw. aborcją. Pomoc wymaga ogromnych środków.

– Patrząc na perspektywę dwóch lat, rok przed urodzeniem i rok po urodzeniu, to jest gdzieś suma ok. 30-40 tys. zł – wskazał ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Na tę sumę składają się także opłata za mieszkanie, wyżywienie i wszystkie rzeczy potrzebne dla dziecka, czyli np. pieluchy.

– Staramy się je przekazywać kobietom, które jeszcze nie urodziły, po to, aby wiedziały, że choćby w tych pieluchach mają zabezpieczenie – tłumaczył ks. Tomasz Kancelarczyk.

Rzeczy, jakie są niezbędne dla dziecka na początku jego życia, trzeba przewozić dużym samochodem. Inne działania podejmuje Fundacja „Jeden z nas”, która we współpracy z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie prowadzi poradnię bioetyczną.

– Rocznie obsługujemy naszymi radami, pomocą ok. 3 tys. osób – mówił Jakub Bałtroszewicz.

Fundacja „Jeden z nas” wydała też przewodnik „Bioetyka dla młodych”, który jest wykorzystywany w diecezjach w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. W taki sposób obrońcy życia próbują nadgonić braki edukacyjne, jakie nieraz mają młodzi.

– Młodzież w szkole średniej nie ma podstawowych wiadomości o rozwoju prenatalnym człowieka – zauważył prezes Fundacji Małych Stópek.

Fundacja Małych Stópek chce wydać kilka tysięcy specjalnych książeczek. To innowatorska inicjatywa, bo za sprawą specjalnej aplikacji o rozszerzonej rzeczywistości obrazy, jakie są w książeczce, mogą ożyć.

– Po przyłożeniu telefonu obrazy ożyją, będą w trójmiarze. Będziemy mogli wniknąć jeszcze w ciało dziecka, zobaczyć jego układ krwionośny, bijące serce – tłumaczą pomysłodawcy.

https://www.facebook.com/FundacjaMalychStopek/videos/1650940501733639/

Przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej, która umożliwia zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę, swoją kampanię prowadzi też Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Informuje o tym, jak rozwija się dziecko w kolejnych miesiącach ciąży.

– Serce malucha przepompowuje ok. 30 litrów krwi na dobę. Można już je usłyszeć przez stetoskop. Bije ono dwukrotnie szybciej niż serce mamy – tłumaczył Marcin Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

https://www.facebook.com/psozc/videos/374700456992012/

To informacja, która dotyczy czwartego miesiąca ciąży. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przygotowało też specjalny spot promujący kampanię społeczną pod hasłem: „Bez wyjątków”.

– Wierzę, że każdy może być w czymś mistrzem. Urodziłam się z rozszczepem kręgosłupa, co jest częstym wskazaniem do aborcji – akcentowała Aleksandra Zielińska, mistrzyni Polski w wyciskaniu sztangi leżąc.

Bez wyjątków!

Jest nam miło poinformować, że mogą Państwo zobaczyć w TVP nasz spot, promujący kampanię społeczną „Bez wyjątków!”, na rzecz prawa do życia dla chorych i niepełnosprawnych dzieci. Emisja będzie trwała do 23 października.W spocie przedstawiamy Wam jedną z naszych bohaterek – Aleksandrę, która jest Mistrzynią oraz Rekordzistką Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową, czyli rozszczepem kręgosłupa. Na mocy dziś obowiązującej ustawy, takie Osoby są zabijane. 22 października sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zbadają niezgodność z Konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej. Czy podejrzenie choroby lub niepełnosprawności dzieci nienarodzonych nadal będzie dla nich wyrokiem śmierci?Mamy nadzieję, że nasza kampania pozwoli uwierzyć, że opieka nad dzieckiem z niepełnosprawnością to nie tylko trudne doświadczenie, ale także radość z każdej wspólnej chwili, uśmiechu, postępu w rozwoju, czy obecności w krótkim ich życiu.Na stronie internetowej https://bezwyjatkow.pl przedstawiamy niezwykłe historie osób dotkniętych chorobami przed narodzeniem.

Opublikowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka Piątek, 16 października 2020

Wszystkie te działania ratują życie nienarodzonych. Mają też sens, bo wychowują kolejne pokolenia do cywilizacji życia. To właśnie kształtowanie postaw może przesądzić o życiu dziecka. Potrzebujemy właściwych relacji między kobietą i mężczyzną, odpowiedzialnych ojców oraz rodzin zaangażowanych w pomoc.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl