fot. PAP/Alamy

Walentynkowy pocałunek na dnie słynnej studni w Orvieto we Włoszech

Pocałunek w słynnej studni świętego Patryka w Orvieto we włoskiej Umbrii, pod oświetloną kulą przypominającą Księżyc – taka atrakcja czeka tam na pary w walentynki.

Księżycowa kula została zainstalowana na samym szczycie specjalnie z okazji tego święta i oświetlając całe zejście na głębokość 54 metrów stanowi niezwykłe tło pocałunku w najsłynniejszej studni na świecie, zbudowanej w pierwszej połowie XVI wieku.

W konstrukcji tej, będącej dziełem architektury, są schody prowadzące w dół i te, którymi się schodzi; po 248 stopni. Wokół znajduje się 70 okien, które wraz z oświetleniem czynią to miejsce wyjątkowo sugestywnym.

Studnię polecił zbudować papież Klemens VII, który uciekł do Orvieto ze złupionego Rzymu. Chciał, aby zagwarantowane były zapasy wody w przypadku długiego oblężenia miasta, gdzie się schronił.

W dniu świętego Walentego na dnie studni szczególnego znaczenia nabierze wypowiedziane w świetle „księżyca” odbijającego się w wodzie wyznanie głębokiej miłości. Ta forma spędzenia walentynek to inicjatywa miejscowych władz pod hasłem „Zakochani w Orvieto”.

W poniedziałek do studni zeszło ponad 50 par. W Walentynki wszyscy dostaną też monety, które będą mogli wrzucić na szczęście.

Położone na wzgórzu Orvieto z majestatyczną katedrą z XIV wieku jest jednym z najpiękniejszych miast w Umbrii i w całych środkowych Włoszech.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl