Włochy: 10 osób zginęło w strumieniu w parku narodowym w Kalabrii

Do 10 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych tragedii w Kalabrii na południu Włoch. W tamtejszym parku narodowym w poniedziałek strumień wystąpił z brzegów po gwałtownej ulewie. Wcześniej media informowały o 8 ofiarach śmiertelnych.

Ludzie, którzy zginęli, to uczestnicy wycieczki nad strumień Raganello w rejonie miejscowości Civita na terenie wąwozów i kanionów, odwiedzanym masowo przez turystów. Nad potokiem były też dzieci i młodzież. Według ratowników dzieci mogą być wśród zaginionych.

Ci, którzy się uratowali, w chwili uderzenia wody zdążyli wejść na wyżej położone skały, z których zostali potem zabrani przez przybyłych ratowników.

Włoski rząd poinformował, że na miejsce wypadku wysłani zostali strażacy, karabinierzy i ratownicy górscy, którzy będą prowadzić poszukiwania zaginionych przez całą noc.

Gdy woda z potoku uderzyła w ludzi z ogromną siłą, były tam dwie grupy turystów; każda po 18 osób. Wyprawy zorganizowała miejscowa agencja turystyczna.

„To olbrzymia tragedia” – oświadczył przewodniczący władz regionu Kalabria Mario Oliverio.

Mieszkańcy okolicy mówią, że poniedziałkowa ulewa była wyjątkowo gwałtowna.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl