fot. twitter.com/PomorskaPolicja/

W woj. pomorskim policjanci zatrzymali 17 pseudokibiców

Policjanci zatrzymali 17 osób, które mają związek z dewastacją murali i elewacji Stadionu Miejskiego w Gdyni. Zatrzymani to pseudokibice Lechii Gdańsk w wieku od 16 do 35 lat. Odpowiedzą oni m.in. za udział w zbiegowisku i uszkodzenie mienia.

Jak poinformował w niedzielę PAP kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, do zatrzymania mężczyzn doszło w nocy z czwartku na piątek na jednym z parkingów w Gdańsku.

„Na zaciemnionej części jednego z gdańskich parkingów policjanci zauważyli kilka pojazdów i grupę mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli nerwowo się zachowywać i odrzucać różne przedmioty. Jak się okazało były to kominiarki z barwami jednego z trójmiejskich klubów, ręczny miotacz gazu, trzonek od siekiery oraz robocze rękawiczki” – przekazał kom. Michał Sienkiewicz.

Jak dodał, wszyscy mężczyźni zostali wylegitymowani; było to 17 osób w wieku od 16 do 35 lat. Policjanci sprawdzili też ich samochody. W bagażnikach mundurowi znaleźli puszki z farbami w aerozolu, zabrudzona nią odzież, ochraniacze na zęby i nogi, maczetę oraz emblematy drużyny piłkarskiej.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymane osoby mają związek ze zniszczeniem murali oraz elewacji Stadionu Miejskiego w Gdyni, a także sąsiadujących z nim budynków.

„Sprawcy nanosili tam wulgarne napisy” – wyjaśnił kom. Michał Sienkiewicz.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku. Dodatkowo trzech z nich usłyszało zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj