twitter.com/PoszukiwaniaIPN

W Warszawie odbyła się gala finałowa VII edycji projektu „»Łączka« i inne miejsca poszukiwań”

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala finałowa siódmej edycji projektu „»Łączka« i inne miejsca poszukiwań”. Nagrodzono 15 zespołów uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy przygotowali filmy związane z poszukiwaniem ofiar reżimów totalitarnych.

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala finałowa siódmej edycji projektu „»Łączka« i inne miejsca pamięci”. Podczas niej nagrodzono 15 zespołów uczniów, którzy przygotowali filmy nt. poszukiwań ofiar totalitaryzmów. Dwuminutowe etiudy filmowe opowiadają o bohaterskiej „Ince”, poszukiwaniach lokalnych bohaterów, Żołnierzy Niezłomnych, a także ofiarach zbrodni katyńskiej.

Inicjator projektu, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej oraz szef Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, prof. Krzysztof Szwagrzyk, powiedział, że prace przy siódmej odsłonie projektu przyniosły wiele wzruszeń, a uczniowie odkryli ciekawe lokalne historie.

– Wielu z nich właśnie poprzez udział w tym projekcie rozumie, że historia to nie tylko studiowanie podręcznika, ale także praca polegająca na tym, że zgłębiamy tajniki historii poprzez swoistą przygodę, która doprowadza do ważnych odkryć na miarę młodych ludzi. Jestem bardzo zadowolony z efektu – mówił wiceszef IPN.

https://twitter.com/PoszukiwaniaIPN/status/1783143483248656744

Projekt „Łączka i inne miejsca poszukiwań” przygotował IPN. Jego uczestnicy mieli okazję poznać najnowszą historię naszego kraju przez pryzmat nieznanych miejsc pochówku ofiar reżimów totalitarnych. Poprzez organizowane w ramach projektu spotkania z archeologami, antropologami, archiwistami czy historykami zgłębili także tajniki ich pracy.

Patronatem honorowym projekt objął prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl