W TV Trwam rusza dziś  2 sezon „Antykultury”. Reportaż ujawnia źródła ideologii gender

Na antenie TV Trwam rusza dziś emisja kolejnych odcinków programu „Antykultura”. Reportaż ujawnia źródła ideologii gender oraz prawdziwe oblicze tak zwanej poprawności politycznej. Premiera odcinka o godzinie 17.30.

Cykl reportaży „Antykultura” skupia się na marksizmie – ideologii, która ponownie próbuje wedrzeć się w codzienne życie ludzi. Drugi sezon ukazuje początki wielkiej rewolucji – reformację Marcina Lutra.

– Protestantyzm, jak sama nazwa wskazuje, jest ruchem protestu, odrzucenia, pewnych istotnych elementów katolicyzmu. […] Mówiąc najprościej, protestantyzm to jest katolicyzm bez Najświętszej Panienki, bez Maryi – mówią prelegenci „Antykultury”.

Tuż po reformie Marcina Lutra nastąpiła rewolucja francuska, która wzmogła proces laicyzacji niegdyś głęboko religijnej Europy.

– Protestantyzm był niewyobrażalną rewolucją w dziejach Europy, wstrząsem, który otworzył wszystkie procesy, które znamy później w XVIII, XIX czy XX0 wieku – powiedział prof. Mieczysław Ryba.

Reportaż przybliża również takie zagadnienia jak propaganda sowiecka i antypolska na Zachodzie, upadek praworządności w Unii Europejskiej, narastająca cenzura, ofensywa ruchu LGBT czy radykalny ekologizm.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl