fot. pixabay.com

W Tatrach istnieje niebezpieczeństwo zejścia lawin; zamknięte są popularne szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne do Morskiego Oka, Doliny Pięciu Stawów Polskich, Doliny Roztoki oraz odcinek niebieskiego szlaku z Palenicy Białczańskiej do Rusinowej Polany zostały zamknięte z uwagi na wysokie zagrożenie lawinowe. Turyści nie mogą się poruszać tymi szlakami do odwołania – informuje Tatrzański Park Narodowy.

Na poprawę warunków czekają m.in. turyści, którzy utknęli w schronisku w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Po intensywnych opadach śniegu w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Lawiny mogą schodzić samoczynnie. W nocy z wtorku na środę potężna lawina śnieżna samoistnie zeszła z Marchwicznego Żlebu do Morskiego Oka, wyłamując na jeziorze lód o grubości pół metra. W czwartek z kolei lawina dużych rozmiarów zeszła z Pośredniego Goryczkowego Wierchu na trasę narciarską w Kotle Goryczkowym.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl