fot. Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=19026

Tajwan: zatrzymano wojskowych pod zarzutem działalności szpiegowskiej na rzecz Chin

Władze Tajwanu zatrzymały podpułkownika oraz kilku niższych rangą wojskowych, którzy są podejrzewani o dostarczanie tajnych informacji Chinom – poinformowało dziś tajwańskie ministerstwo obrony.

Podpułkownik jest podejrzany o stworzenie siatki szpiegowskiej składającej się z czynnych i emerytowanych wojskowych. Ich zadaniem było zbieranie danych wywiadowczych dotyczących zagadnień obronnych i przekazywanie ich Chinom.

„Ministerstwo Obrony Narodowej (…) surowo potępia grupę pozbawionych skrupułów ludzi, którzy pogwałcili obowiązek obrony kraju i dopuścili się jego zdrady” – przekazał w oświadczeniu resort obrony Tajwanu.

Do zatrzymań doszło w chwili, gdy napięcie w stosunkach między Chinami a Tajwanem wzrasta – skomentowała agencja AP.

Chiny twierdzą, że Tajwan jest ich terytorium i od dawna prowadzą kampanię mającą na celu werbunek emerytowanych tajwańskich wojskowych, wabiąc ich pieniędzmi i innymi korzyściami majątkowymi w zamian za przekazywanie tajemnic państwowych.

W lipcu władze Tajwanu zatrzymały pięć osób pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin – przypomina Associated Press.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl