fot. PAP

W stolicy trwa protest przeciwko polityce rządu

W Warszawie przed Sejmem trzeci dzień trwają protesty przeciwko polityce rządu. W miasteczku namiotowym, które związkowcy rozstawili w środę przed Sejmem, mają odbyć się dwie debaty z ekspertami.

Transmisje poszczególnych punktów przeprowadza TV Trwam. 

DZIŚ O GODZ: 17:30 REPORTAŻ W TV TRWAM czytaj więcej

Dziś kontynuowane będą debaty dot. m.in.  polityki społecznej oraz kwestii obywatelskich, a także wystąpienia różnych organizacji i stowarzyszeń – mówi Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”.

To dzień, w którym oprócz kontynuowania debat dotyczących polityki społecznej i dialogu społecznego, a także kwestii obywatelskich odbędzie się kilka ulicznych happeningów. To będzie również dzień „otwartej trybuny” dla organizacji, stowarzyszeń, inicjatyw, które wspierają nasz protest. Udostępnimy mikrofon i trybunę. Ci ludzie będą mogli się przedstawić i zaprezentować swoje własne postulaty – zaznaczył Marek Lewandowski.

O godz. 13.00 przed kancelarią premiera pojawią się także parlamentarzyści PiS. Oświadczenie wygłosi szef partii Jarosław Kaczyński.

Z kolei jutro ulicami stolicy przejdzie wielka manifestacja pt: „Dość lekceważenia społeczeństwa”.

Jutrzejszy dzień to dzień kulminacyjny wielkiej ogólnopolskiej manifestacji. Zgromadzimy się w trzech punktach stolicy: przed Sejmem, Stadionem Narodowym i przy Placu Defilad, gdzie wyruszą trzy pochody. O godz. 13.00 uformuje się czoło pochodu, które ruszy Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na Plac Zamkowy. Po drodze odbędą się krótkie wystąpienia przed Pałacem Prezydenckim. Natomiast wystąpienia powinny rozpocząć się ok. godziny 16:00 – powiedział Marek Lewandowski.

Jutro TV Trwam na żywo pokaże przebieg manifestacji w Warszawie.

RIRM

drukuj