Obraz autorstwa Freepik

W Serbii żyje 20 tys. bezdomnych. Jedna czwarta z nich ma mniej niż 14 lat

W Serbii żyje około 20 tys. bezdomnych, z czego jedną czwartą stanowią dzieci i młodzież poniżej 14. roku życia – podał w poniedziałek portal telewizji RTS.

Około 5 tys. bezdomnych żyje w Belgradzie, stolicy Serbii – dodała RTS. Udzielaniem im pomocy zajmuje się m.in. serbski Czerwony Krzyż, który otworzył pod koniec listopada w Belgradzie schronisko oferujące bezdomnym łóżko, ubranie, posiłki oraz wsparcie psychologa – zaznaczyła stacja.

Milan Mirković, dyrektor organizacji, wyjaśnił, że w obiekcie znajduje się 40 łóżek, ale „jeśli zajdzie taka potrzeba, w porozumieniu z władzami miasta możliwości obiektu zostaną zwiększone”.

„Ludzie ci są w złym stanie zdrowia, ale z reguły nie mają obrażeń. Jeśli widzimy, że potrzebują pomocy medycznej, kierujemy ich do placówki służby zdrowia” – zaznaczył Milan Mirković.

Eksperci organizacji podali, że pomimo znacznej liczby osób młodych żyjących w Serbii bez dachu nad głową, do schronisk kierują się przede wszystkim osoby starsze.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl