Autorstwa Alvaro1984 18 - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7423597

W Senegalu 11 noworodków zginęło w pożarze szpitala

Jedenaścioro noworodków zginęło w pożarze szpitala w mieście Tivaouane w zachodniej części Senegalu – poinformował Macky Sall, prezydent tego kraju.

„Właśnie z bólem i konsternacją dowiedziałem się o śmierci jedenastu noworodków w pożarze, który miał miejsce na oddziale neonatologii publicznego szpitala w Tivaouane” – napisał prezydent Senegalu.

Macky Sall złożył kondolencje rodzicom ofiar.

„Uratowano troje dzieci” – poinformował burmistrz Tivaouane, miasta położonego ok. 120 km na wschód od Dakaru, stolicy Senegalu.

Według miejscowych władz przyczyną pożaru było zwarcie, a ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił. Lokalne media podały, że szpital został niedawno oddany do użytku.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl