pixabay.com

W dzień może popadać w całym kraju

Spodziewane jest dzisiaj zachmurzenie umiarkowane i duże, w całym kraju ma padać deszcz. Najchłodniej będzie nad morzem, 14-15 stopni Celsjusza – powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Noc zapowiada się bez ryzyka przymrozków.

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w całym kraju może popadać.

Opady na poziomie do 10-15 mm prognozowane są na Mazurach i Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze popada nieco słabiej. Możliwe jest wystąpienie lokalnych burz, ale – jak zaznaczyła Grażyna Dąbrowska – ryzyko ich powstania jest już mniejsze niż poprzedniego dnia.

Najchłodniejszy dzień zapowiada się nad morzem. Tam 14-15 stopni Celsjusza. Według prognozy nieco cieplej, bo ok. 16 stopni, będzie na północnym wschodzie. Na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie ok. 20 stopni. Najcieplej, do 22 stopni, na południowym wschodzie.

„Wiatr z kierunku zachodniego, umiarkowany, na Wybrzeżu dość silny. W całym kraju będzie porywisty, na przeważającym obszarze do 65 km/h, ale nad samym morzem porywy wiatru mogą osiągać 80 km/h, w górach do ok. 70 km/h” – powiedziała synoptyk IMGW.

W nocy z czwartku na piątek nadal zachmurzenie ma być umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu.

„Największe prawdopodobieństwo opadów na tę noc jest w północno-zachodniej części kraju” – zaznaczyła Grażyna Dąbrowska.

Dodała, że te opady będą raczej słabe, w ciągu 12 godzin spadnie do 8 mm. Najmniej prawdopodobny jest deszcz na południowym wschodzie.

Noc bez ryzyka przymrozków. 7 stopni Celsjusza prognozowanych jest w rejonach podgórskich i na Suwalszczyźnie, do ok. 11 stopni na przeważającym obszarze kraju. Na Ziemi Lubuskiej temperatura może sięgnąć 13 stopni.

Wiatr jeszcze umiarkowany, na zachodzie i Wybrzeżu dość silny, porywisty, wiejący z siłą do 65 km/h z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl