fot. pl.wikipedia.org

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie rozpocznie się dziś 24-godzinne nabożeństwo Męki Jezusa Chrystusa

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie rozpocznie się dziś 24-godzinne nabożeństwo Męki Jezusa Chrystusa. Modlitewne wydarzenie zainauguruje Msza św. o godz. 15.00. Po Eucharystii rozpocznie się czuwanie, które poprowadzi ks. dr Dominik Chmielewski, salezjanin i założyciel wspólnoty „Wojownicy Maryi”.

Przez 24 godziny wierni będą rozważali każdy aspekt Męki Pańskiej. Mają w tym pomóc m.in. Pismo Święte, nauczanie Kościoła Katolickiego oraz tradycja duchowa mistyków i świętych.

To już druga edycja tego wydarzenia. Ks. Dominik Chmielewski wskazał, że 24-godzinny szturm do nieba daje niesamowite łaski.

– Otrzymaliśmy nieprawdopodobną ilość maili, smsów, telefonów o świadectwach uzdrowień w relacji z Bogiem, z drugim człowiekiem, w relacjach rodzinnych czy uzdrowień fizycznych. Otrzymaliśmy nieprawdopodobne świadectwa wielkich łask związane z przebaczeniem drugiemu człowiekowi, samemu sobie. Prostują się niesamowicie drogi, które były związane z jakimś przekleństwem w życiu. Jest potężne wylanie Bożego błogosławieństwa – powiedział ks. dr Dominik Chmielewski.

24-godzinne przeżywanie Męki Pańskiej zakończy się jutro o godz. 17.00. Wydarzenie zwieńczy Eucharystia, w trakcie której można uzyskać odpust zupełny.

RIRM

drukuj