fot. PAP/EPA

W. Putin: Rosja wkracza w erę, którą zaczyna jako potężny naród. Będziemy jeszcze silniejsi

„Wykorzystamy kolosalne możliwości, jakie dają obecne czasy i będziemy jeszcze silniejsi” – zapowiada Władimir Putin. Na ukraińskie miasta spadają kolejne rosyjskie rakiety, ale Ukraina, mimo potężnej przewagi agresora, będzie walczyć o każdy centymetr ukraińskiej ziemi.

Zajezdnia tramwajowa w Charkowie trafiona przez rosyjskie rakiety została niemal doszczętnie zniszczona. Ostrzał spowodował, że zapalił się pobliski budynek.

– Ściany w pobliskim domu zadrżały. Zapaliłam świecę i pomyślałam o tym, by chwycić swoje rzeczy i stąd uciec. Myślałam, że nastąpi kolejny ostrzał, jak kiedyś – mówiła Valentyna, mieszkanka Charkowa.

Doszczętnie zniszczony jest dziś gmach administracji obwodowej w Mikołajowie. Miasto odwiedził dziś prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

– Nasza Mikołajowszczyzna. Spotkanie dotyczące ważnych zagadnień dla regionu. Omówiliśmy stan gospodarki, kwestię przywrócenia zaopatrzenia w wodę, sytuację w rolnictwie. Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia z lądu i morza. Nie przestajemy pracować na rzecz zwycięstwa Ukrainy – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Wołodymyr Zełenski odznaczył osoby walczące o wolność i suwerenność kraju. Świat nie może dziś odwracać wzroku od tego, co dzieje się na Ukrainie. Mimo że Ukraińcy dzielnie walczą, nadal potrzebują naszej pomocy – o co apelował przebywający wczoraj w Kijowie premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

– Bardzo ważne jest, aby teraz udać się na Ukrainę, w tym szczególnie krytycznym momencie. Mamy obawy, że na całym świecie rozpoczęło się zjawisko zmęczenia sytuacją na Ukrainie, ale musimy zrozumieć, że Ukraińcy strasznie cierpią. Na wschodzie ich kraju Władimir Putin nadal popełnia przerażające okrucieństwa – akcentował premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

Władimir Putin w trakcie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu wyraził się jasno. Rosja nie zamierza się cofać, barbarzyńska agresja będzie trwała nadal.

– Rosja wkracza w erę, którą zaczyna jako potężny, suwerenny naród. Na pewno wykorzystamy kolosalne możliwości, jakie dają obecne czasy i będziemy jeszcze silniejsi – zapowiedział Władimir Putin.

W swoim wystąpieniu dla jednego z europejskich instytutów Ołena Zełenska Pierwsza Dama Ukrainy, przypomniała, na czym polegają okrucieństwa Rosjan.

– Trudno jest czytać o podziurawionym konwoju ewakuacyjnym z napisem „dzieci”. Ciężko zdać sobie sprawę z tego, że  każdego dnia na Ukrainie ginie dwoje dzieci. Niesamowicie trudno zobrazować sobie to, jak tam, gdzie przybyli Rosjanie, znajduje się kolejne torturowane ciało – mówiła Ołena Zełenska Pierwsza Dama Ukrainy.

Szef unijnej dyplomacji przypomniał również, że wojna Rosji z Ukrainą grozi wywołaniem globalnej fali głodu. Doskonale sprawę z tego zdaje sobie Władimir Putin, co jeszcze bardziej ukazuje jego okrucieństwo.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl