fot. twitter.com

W powiecie płockim zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów

923 kg nielegalnego suszu tytoniowego oraz maszyny do jego produkcji o wartości prawie pół miliona złotych ujawnili i zajęli w powiecie płockim funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego – poinformowała w piątek Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jak czytamy w komunikacie IAS, magazyny i produkcja były w zabudowaniach gospodarczych na jednej z posesji. Zabezpieczono również maszyny przeznaczone do „rozdrabniania, suszenia i ważenia tytoniu”.

„Z tytułu należności akcyzy oraz podatku VAT skarb państwa mógł stracić ponad 450 tys. zł. Działania były prowadzone przy współpracy z CBŚP” – czytamy.

IAS przypomina jednocześnie, że w roku 2018 funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili ponad: 20 ton krajanki tytoniowej, 356 tysięcy sztuk papierosów, 32 kg aromatyzowanego tytoniu.

„Najbardziej spektakularnym ubiegłorocznym ujawnieniem nielegalnej produkcji tytoniu było, zlikwidowanie krajalni, w której znajdowało się 20 ton tytoniu wartego 13 mln zł. Zatrzymano wówczas 7 osób, którym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej” – informuje IAS.

PAP/RIRM

drukuj