fot. PAP/EPA

W Portugali co najmniej jedna osoba zginęła w powodzi w aglomeracji Lizbony

Aglomeracja Lizbony ucierpiała w środę w efekcie intensywnych opadów deszczu. W nocy ze środy na czwartek służby znalazły ciało 55-letniej kobiety w jednej z podtopionych piwnic w miejscowości Alges, na zachodnich obrzeżach stolicy.

Pod wodą znalazło się kilkadziesiąt dróg na terenie stolicy Portugalii oraz na jej przedmieściach.

Jak podała w środę wieczorem obrona cywilna Portugalii, całkowicie zalane są główne arterie centrum Lizbony, a także miejscowości w zachodniej części stołecznej aglomeracji, m.in. Alges, Queluz, Barcarena i Tercena.

Portugalskie służby potwierdziły, że kilka głównych arterii portugalskiej stolicy znalazło się pod wodą. Żywioł doprowadził do uwięzienia na ulicach Lizbony setek pojazdów.

Woda wdarła się m.in. na lotnisko w Lizbonie, a także do budynku stołecznego szpitala im. Franciszka Ksawerego.

Obrona cywilna Portugalii zaapelowała do mieszkańców aglomeracji lizbońskiej, aby z powodu utrzymujących się od kilku godzin intensywnych opadów deszczu mieszkańcy stolicy i okolicznych miejscowości nie wychodzili z domów.

Liczne podtopienia w środę występują też w położonym na południu Portugalii Faro, głównym mieście regionu Algarve, popularnego kierunku turystycznego w Europie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl